Pāriet uz saturu

Grozs

Jūsu grozs ir tukšs

Raksts: Ziemas eliksīrs: keramīdu zinātne! Kas tie ir?

Ziemas eliksīrs: keramīdu zinātne! Kas tie ir?

Ziemas eliksīrs: keramīdu zinātne! Kas tie ir?

Izpratne par keramīdiem

Keramīdi, vaskam līdzīgas lipīdu molekulas, pieder lipīdu vai tauku grupai, kas veido divas mūsu ādas šūnu membrānu galvenās sastāvdaļas. Tie dabiski atrodas cilvēka ādā, bet to līmenis līdz ar vecumu samazinās, būtībā līdz 40 gadu vecumu(1). Keramīdi ir būtiski svarīgi visu dzimumu, kā arī ādas tipu veselības uzturēšanai, un tie ir noderīgi ikvienam, neatkarīgi no ādas problēmām.

 

Kāpēc keramīdi ir svarīgi?

Keramīdi ir būtiski svarīgi visu dzimumu un ādas tipu ādas veselības uzturēšanai, un tie ir noderīgi ikvienam, neatkarīgi no ādas problēmām.

 

Izšķiroša loma ziemas ādas kopšanā!

Ziema rada izaicinājumus, jo skarbie laikapstākļi atņem ādai tās dabisko mitrumu. Keramīdiem ir svarīga loma ādas barjeras stiprināšanā, mitruma zuduma novēršanā un aizsardzībā pret vides agresoriem (2).  Ar keramīdiem bagātinātu ādas kopšanas līdzekļu izmantošana šajā sezonā ir būtiska, lai cīnītos pret sausumu, zvīņošanos un saglabātu elastīgu sejas ādu.

Vēsajos ziemas apskāvienos mūsu āda saskaras ar milzīgu pretinieku — ievērojamu keramīdu līmeņa samazināšanos, kasatainots diagrammā, kas ilustrē sezonālo ietekmi uz keramīdu līmeni cilvēka ādā (diagrammas avots: A.V. Rawlings, Skin Barrier, 2006). Keramīdikalpo kā dabīgie ādas aizsargi, veidojot aizsargbarjeru pret skarbajiem laikapstākļiem. Ziemā šis aizsargvairogs vājinās, padarot ādu jutīgāku pret sausumu un ārējiem stresa faktoriem.

 

 

Diagrammas avots: A.V.Rawlings, Skin Barrier (2006), "Strateum corneum slāņa hidratācijas avoti un loma", 399-425.

 

Okluzīvu sastāvdaļu un ādas lipīdu attiecības nozīme

Pievērs uzmanību mitrinātājā esošajām okluzīvām sastāvdaļām – jo īpaši, ja Tev ir sausa āda vai tā izrāda novecošanas pazīmes – piemēram, dabisām okluzīvām sastāvdaļām kā lanolīns, vai sintētiskām, piemēram, petrolatumam un dimetikonam, kā arī iespējamām mikroplastmasām (piemēram, akrilātiem). Ja tos produktā apvieno ar keramīdiem, ir svarīgi pārbaudīt, vai tiek saglabāta ādas lipīdu attiecība 3:1:1 keramīdiem, brīvajām taukskābēm un holesterīnam. Bez šī līdzsvara produktā var tikt bojāta cilvēka ādas barjera, kas, iespējams, var palielināt atkarību no šiem produktiem un laika gaitā saasināt ādas problēmas (4).

 

Kādi ir ieguvumi ādas barjerai, lietojot keramīdus saturošus produktus?

Mitruma saglabāšana: novērš mitruma zudumu, saglabājot ādu mitrinātu, gludu un elastīgu.

Aizsargslānis: veido barjeru, kas pasargā ādu no dehidratācijas un ārējās vides kaitējuma.

Pretnovecošanās: veicina pretnovecošanos, saglabājot ādu mitru un elastīgu (3).

 

Ādas kopšanas līdzeklis ar keramīdiem

Kamēr mēs atklājam keramīdu noslēpumus un to neaizstājamo lomu ziemas ādas kopšanā, nākamais solis ceļā uz veselīgāku sejas ādu ir tādu kopšanas līdzekļu izmantošana, kas bagātināti ar šiem lipīdu varoņiem. LABRAINS – ādas kopšanas zinātnes speciālisti – piedāvā virkni produktu, kas bagātināti ar keramīdiem, lai stātos pretī dažādām ādas prasībām.

Mēs, LABRAINS komanda, patiesi uztraucamies un rūpējamies par to, kā jūtas Tava āda, un kā ķīmiķu komanda saprotam, kas der ādai un vispārējai labsajūtaiilgtermiņā. LABRAINS piedāvā virkni ādas kopšanas līdzekļu, kas bagātināti ar keramīdiem, lai risinātu dažādas ādas vajadzības:

 

 

  1. Oil-to-Milk sejas attīrīšanas eļļas-pieniņš
  2. Renovation Sculptor krēms
  3. Night Restoration Architect nakts krēms
  4. ABC dziļi barojošs krēms
  5. DERMATREAT ādu atjaunojošs krēms
  6. BB krēms (visi trīs toņi)

 

Tā kā ziemas sezona rit pilnā sparā, LABRAINS aicina ķerties pie ādas kopšanas līdzekļiem, kas piesātināti ar keramīdiem.Iekļaujot šos barojošos produktus savā ikdienas rutīnā, Tu nodrošināsi savai ādai pelnīto aprūpi, efektīvi cīnoties ar aukstā un sausā laika radītajām problēmām.Atklāj veselīgākas, elastīgākas sejas ādas noslēpumu ar LABRAINS, nodrošinot, ka Tava āda ir mitrināta, elastīga un aizsargāta visas ziemas garumā.

 

Izmantotā zinātniskā literatūra:

  1. Arawwawala, M., & Thabrew, I. (2017). In vivo and in vitro analysis of the cosmetic and medicinal potentials of Sri Lankan green tea. Current Bioactive Compounds, 13(4), 272–280. doi: 10.2174/1573407213666170209155941.
  2. Spada, F., Barnes, T. M., & Greive, K. A. (2018). Skin hydration is significantly increased by a cream formulated to mimic the skin’s own natural moisturizing systems. Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, 11, 491–497. doi: 10.2147/CCID.S177697.
  3. Lee, B., & Jang, S. (2019). The Role of Ceramides in Skin Health and Their Use in Dermatology. Journal of Cosmetic Dermatology.
  4. Peter M. Elias (2022). Optimizing emollient therapy for skin barrier repair in atopic dermatitis. Journal of Science, 128(5). https://www.annallergy.org/article/S1081-1206(22)00015-1/fulltext

Read more

Mikroplastmasa: uz sejas un tās ietekme uz cilvēka veselību

Mikroplastmasa: uz sejas un tās ietekme uz cilvēka veselību

Cilvēkiem nereti šķiet, ka kosmētikā izmantojamā mikroplastmasa ir mazas plastmasas bumbiņas — estētiskām, masāžas vai skrubja efekta nodrošināšanas vajadzībām. Tomēr tā nebūt nav, jo lielākoties ...

Lasīt vairāk