Pāriet uz saturu

Grozs

Jūsu grozs ir tukšs

Raksts: Kaitīgas vielas kosmētikas produktos – kā atpazīt?

Kaitīgas vielas kosmētikas produktos – kā atpazīt?

Kaitīgas vielas kosmētikas produktos – kā atpazīt?

Mūsdienās aizvien biežāk sastopami cilvēki, kuri sirgst ar alerģiju, kontaktdermatītu un citām saslimšanām. Vairums pat nenojauš, ka to var izraisīt ikdienā lietotā kosmētika.

Lai arī kosmētikas ražošanai pastāv noteikti likumi, kas regulē, ko ražotājs drīkst un ko nedrīkst iekļaut produkta sastāvā, ir vielas, kuras var atstāt veselībai nevēlamas sekas. Gadu gaitā medicīnisko pētījumu rezultātā ir izveidots arvien pieaugošs saraksts ar vielām, kas nelabvēlīgi ietekmē cilvēku veselību. Daudzas vielas ir pazīstamas kā kancerogēni – vēža izraisošas un konstatējot šo risku, tās nokļūst aizliegto vielu sarakstā, tomēr process nav ātrs un nereti tiek konstatēts de facto. Ir citas bīstamas vielas imūnsistēmai, tās var attīstīt iedzimtus defektus, radīt dažādu slimību risku, ietekmēt endokrīno sistēmu, izsaukt alerģiskas reakcijas vai kairināt ādu

Visi  LABRAINS produkti tapuši, balstoties uz jaunākajiem pētījumiem par vielu ietekmi uz veselību. Ja pastāv kaut mazākais risks, ka konkrētā viela ir endokrīnās sistēmas ietekmējoša vai arī ļoti kairinoša, tad tā netiek izmantota,  neņemot vērā to, ka ir atļauta likumdošanā vai pieļaujama pat dabiskajā kosmētikā. LABRAINS pat neizmanto dabiskajā kosmētikā plaši izmantotas vielas, kuras zinātnieki uzskata par kairinošām  vielām, it sevišķi problemātiskai vai ļoti jutīgai ādai  – nātrija benzoāts, benzoskābe, benzilspirts, spirts… Ir efektīvas vielas, piemēram, salicilskābe, kas labi strādā gan pret pumpām, gan samazina poras, bet tās negatīvā ietekme tiek arvien vairāk zinātniski apskatīta, un kosmētikas likumdošanā ir mazinātas pieļaujamās koncentrācijas produktā, tomēr tās kaitīgā darbība uz organismu nav pietiekami apzināta dažādu speciālistu, piemēram, dermatologu vidū.

Kā atpazīt kaitīgās vielas?

Ja jautātu, kādas kaitīgas vielas jūs varētu nosaukt, nešaubīgi jūs kā pirmo pieminētu parabēnus. Pēdējā laikā tas arī kalpo kā viens no mārketinga ieročiem, lieliem burtiem uz iepakojuma norādot, ka produkts nesatur parabēnus, tādējādi aicinot izvēlēties tieši šo līdzekli. Patiesībā tas ir tikai apsveicami, ka arī sintētiskās kosmētikas ražotāji domā, kā uzlabot savu produktu sastāvu. Jo ilgu laiku parabēni tika uzskatīti par maigiem konservantiem, līdz pētnieki tos atrada krūts vēža šūnās. Pētījumos ir pierādījies, ka parabēni atdarina hormona estrogēna darbību un tas var izraisīt krūts vēzi. Tāpat arī minerāleļļas (mineral oil) vai šķidrā parafīna (paraffinum liguidum ) – lēts naftas pārstrādes blakusprodukts, ko šobrīd vairākos literatūras avotos apskata kā iekļaujamu kancerogēno vielu sarakstā. Turklāt, šī viela, ja nav pietiekami attīrīta un tiek pievienota kosmētikas produktiem, tad tā pārklāj ādu ar neelpojošu kārtu, izraisot komedonus (melnos punktus, iekaisumu, akni).

Polietilēna glikoli (PEG) vēl vienas kaitīgas vielas, plaši izmantotas kosmētikā kā virsmaktīvas, attīrošas, kondicionējošas vielas, kā arī biezinātāji, emulgatori un mitrinātāji. Tie ļoti labi šķīst ūdenī un spēj šķīdināt citas vielas. Tādēļ tos var atrast daudzos sintētiskās kosmētikas ādas attīrīšanas līdzekļos. Taču šīs ķīmiskās sastāvdaļas var bojāt ādas mitruma un aizsardzības barjeru, un šā iemesla dēļ nav ieteicami jutīgai, sakairinātai ādai. Bet vislielākās bažas par šo sintētisko sastāvdaļu drošumu saistītas galvenokārt ar to ražošanas procesu, kurā rodas dažādi kaitīgi blakusprodukti. Piemēram, etilēna oksīds un 1,4 - dioksīds – potenciāli kancerogēna viela. Līdzīgas sekas izraisa vēl daudzas citas nevēlamas vielas.

LABRAINS izveidojis sarakstu ar vielām, no kurām ieteicams izvairīties, izvēloties saudzīgus ādas kopšanas un mazgāšanas līdzekļus maigai vai problemātiskai ādai:  

 • phenoxyethanol;
 • benzyl alcohol;
 • sodium benzoate;
 • benzoic acid;
 • alcohol;
 • dehydroacetate;
 • butylene glycol;
 • pentylene glycol;
 • glyceryl (mono) caprylate;
 • phenols;
 • parabens (Methyl, Butyl, Ethyl, Propyl);
 • PEG (Polyethylene glycol), EDTA, SLS, SLE – Sodium Laureth sulphate, Sodium Lauryl sulphate;
 • urea.

 

LABRAINS ražo veselībai drošu, videi draudzīgu, bezalergēnu kosmētiku, kas izstrādāta saskaņā ar jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem. Mēs garantējam, ka mūsu produkti nesatur: mikroplastmasas, mikrobāzes, silikona atvasinātas sastāvdaļas, sintētiskas un dabīgas izcelsmes tradicionāli izmantojamus konservantus, piemēram, alkoholu, benzilalkoholu, benzoātus, fenoksietanolu, PEG, parabēnus, ftalātus utt., kas var izraisīt ādas kairinājumu vai negatīvu ietekmi uz endokrīno sistēmu.

LABRAINS izmanto saudzīgas aktīvās vielas, mūsu kosmētikā jūs neatradīsiet fosfātus, sulfātus (SSL, SSV un pat tādus dabiskos atvasinājumus kā nātrija kokosulfāts).

Tāpat LABRAINS savos produktos neizmanto zinātniski pretrunīgas sastāvdaļas – sintētiskās pildvielas, ģenētiski modificētas (ĢM) sastāvdaļas, ģenētiski izstrādātas (GE) sastāvdaļas, mākslīgās krāsvielas, alergēnus saturošas smaržvielas, ķīmiskos saules aizsargfiltrus, minerāleļļas, BHA (butilēts hidroksianizols),etanolamīnus un etoksilētas sastāvdaļas, uzskaitītus alergēnus (piemēram, limonēns, linalols).

 

Ja priekšā nav špikera

Dažkārt pietiek uzmanīgāk izlasīt vielas nosaukumu skaļi, lai saprastu, kas zem tā slēpjas. Piemēram, Polyethylene! Ar ko jums asociējas polietilēns? Ar plastmasas maisiņiem! Polyvinyl – ar vinila platēm, akrilāts – ar nagu laku un krāsām! Ja iemācīsieties kaut vai pāris vielu atpazīt, tad jau sapratīsiet, der vai neder šis produkts.

Nereti dzirdām sakām – es trīs gadus lietoju šo šampūnu, un man viss bija labi, un te pēkšņi – alerģija! Diemžēl vai par laimi ķermenim ir savs pretošanās slieksnis: tas krāj, krāj sevī visu un tad kaut kādā brīdī to palaiž vaļā, izraisot alerģijas un citas nopietnas saslimšanas. Jautājums, vai vajag sevi pakļaut riskam, ja var to nedarīt?

Mēs jau tā esam slinki – vingrot ejam tad, kad nokrītam, nevis regulāri. Tad varbūt lai šis ir solis ceļam uz veselīgāku dzīvi – izvērtēt, kādu kosmētiku lietojam. Apsvērt, cik esam gatavi mainīt paradumus.

Read more

Jums mēdz būt sarkani vaigi vai sarkans deguns?

Jums mēdz būt sarkani vaigi vai sarkans deguns?

Jūtaties neērti, un tas traucē justies labi un komfortabli? Diemžēl tā ir diezgan bieža parādība daudziem cilvēkiem gan vieglākā, gan smagākā formā un to ietekmē daudzi faktori – lietotā pārtika...

Lasīt vairāk
Mikrobiomas balanss – kas tas ir? Kāpēc tam ir tik liela nozīme?

Mikrobiomas balanss – kas tas ir? Kāpēc tam ir tik liela nozīme?

Mums katram ir unikāls ādas mikrobioms, kuram ir milzīga nozīme ādas imūnajos procesos. Jo daudzveidīgāka un bagātāka ir mikrobioma – baktērijas, sēnītes un vīrusi, kas dzīvo uz ādas virsmas, jo...

Lasīt vairāk