Skip to content

Cart

Your cart is empty

Scientific projects

28.11.2024.

SIA “Labrains” Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.1. reformu un investīciju virziena “Produktivitātes paaugstināšana caur investīciju apjoma palielināšanu P&A” 5.1.1.r. reformas “Inovāciju pārvaldība un privāto P&A investīciju motivācija” 5.1.1.2.i. investīcijas “Atbalsta instruments pētniecībai un internacionalizācijai” otrās kārtas īstenošanas noteikumu ietvaros realizē trīs pētniecības projektus: 

  • “Dabiskas izcelsmes pantenola iestrāde biomimētiskā krēmā ādas jutīguma samazināšanai un ražošanas procesa verifikācija” (JP2_23), projekta īstenošanas laiks: no 2024. gada 1. oktobra līdz 2026. gada 31. martam. Projekta mērķis ir izstrādāt kosmētikas produktu nobriedušai un bojātai ādai skartas ādai, lai veicinātu ādas tolerances uzlabošanu, dabiskā līdzsvara atjaunošanu un aizsardzību no urbānās vides piesārņojuma un nevēlamajiem mikroorganismiem. Projekta kopējās izmaksas  41 500,00 eiro, tai skaitā tai skaitā Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzfinansējums 30 500,00 eiro.
  • “Ilgtspējīgu biosilikonu izstrāde,  izveidojot dabisku alternatīvu silikonu ziedēm farmācijā un kosmētikā, izmantojot tos ādas aizsardzībai un aktīvo vielu piegādāšanai epidermas dziļākajā slānī.” (JP2_25), projekta īstenošanas laiks: no 2024. gada 1. oktobra līdz 2026. gada 31. martam. Projekta mērķis ir  izstrādāt ilgtspējīgu produktu - biosilikonu,  izveidojot dabisku alternatīvu silikonu ziedēm farmācijā un kosmētikā, izmantojot tos ādas aizsardzībai un aktīvo vielu piegādāšanai epidermas dziļākajā slānī. Projekta kopējās izmaksas 78 790,00 eiro, tai skaitā Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzfinansējums 58 382,00 eiro.
  • “Dabiskas izcelsmes biotehnoloģiski bāzēta pretsaules aizsardzības produkta izstrāde, kas aizvieto sintētiskos materiālus kosmētikā” (JP2_24), projekta īstenošanas laiks: no 2024. gada 1. oktobra līdz 2026. gada 31. decembrim. Projekta mērķis ir  izstrādāt 1 viedo dispersiju un 1 viedo materiālu ražošanas tehnoloģiju saules aizsargkosmētikas produktiem, ne tikai samazinot CO2 nospiedumu (~30% zemāks CO2 e/kg), bet arī nodrošinot koraļiem draudzīgāku saules krēmu aizsargsistēmu (ar non-nano ZnO and non-nano TiO2).  Projekta kopējās izmaksas  146 840,00 eiro, tai skaitā Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzfinansējums 107 992,00 eiro.

Pētniecības projekti tiek īstenoti SIA “VMKC” projekta Nr. 5.1.1.2.i.0/2/24/A/CFLA/004 ietvaros.

 

13.11.2024.

Pētniecības projektā „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku
ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām
aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde” periodā no
01.07.2024. līdz 30.09.2024. veikta pakāpeniska laboratorijas mērogu pārnešana
20 L, 100 L, 200 L tilpumos, mērogota un precizēta receptūra atbilstoši
laboratoriski iegūtajiem fizikālajiem un ķīmiskajiem rādītājiem.

Pētījums tiek īstenots FARMĀCIJAS, BIOMEDICĪNAS UN MEDICĪNAS TEHNOLĢIJU KOMPETENCES CENTRA projekta ietvaros. Projekta Nr.17, CFLA līguma Nr.
5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/004

13.11.2024.

Periodā no 01.07.2024. līdz 30.09.2024. pētniecības projekta „Biotehnloģiskas
izcelsmes 2 pakāpju aizsardzība aknes skartai ādai, izmantojot inovatīvu
konservēšanas sistēmu, ikdienas ādas kopšanā” ietvaros veiksmīgi veikta
konservantu izpēte un pārbaude laboratoriskā vidē, izvēloties konservantu
kombinācijas ar aktīvajām vielām.
Izvēlētās aktīvās sastāvdaļas tika sajauktas ar izveidoto bāzes krēmu un
mazgāšanās līdzekli, lai noteiktu saderību. Novērtēts aktīvo vielu pielietojums
dažādām ādas kopšanas produktu bāzēm un laboratorijā veikta produktu
maisījumu izstrāde ar aktīvajām vielām.

Pētījums tiek īstenots FARMĀCIJAS, BIOMEDICĪNAS UN MEDICĪNAS TEHNOLĢIJU KOMPETENCES CENTRA projekta ietvaros. CFLA līguma Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/004, pētniecības projekta ID Nr.27.

24.09.2024.

SIA “Labrains” noslēdzis līgumu par pētniecības projekta „Biotehnloģiskas izcelsmes 2 pakāpju aizsardzība aknes skartai ādai, izmantojot inovatīvu konservēšanas sistēmu, ikdienas ādas kopšanā” finansēšanu.

SIA “Labrains” ar SIA „Farmācijas, biomedicīnas un medicīnas tehnoloģiju
Kompetences centrs” 30.06.2024. parakstīja līgumu par pētniecības projekta
„Biotehnloģiskas izcelsmes 2 pakāpju aizsardzība aknes skartai ādai, izmantojot
inovatīvu konservēšanas sistēmu, ikdienas ādas kopšanā” realizēšanas finansēšanu. Pētniecības projektā „Biotehnloģiskas izcelsmes 2 pakāpju aizsardzība aknes skartai ādai, izmantojot inovatīvu konservēšanas sistēmu, ikdienas ādas kopšanā” paredzēts izstrādāt aknes skartas ādai kosmētiskos produktus tās aizsardzībai, lai veicinātu ādas dabiskā līdzsvara atjaunošanu un aizsargātu to no ārējiem stresoriem – UVA/UVA, gaisa piesārņojuma un nevēlamajiem mikroorganismiem. Produktu sistēma sastāvēs vismaz no trim biotehnoloģiskas izcelsmes kosmētikas produktiem: ādas attīrīšanas
līdzekļa, ādu atjaunojoša ikdienas antimikrobiāla gēla un ādas toni izlīdzinoša seruma vai krēma. Produktos, kas tiks izstrādāti pētniecības projekta rezultātā, būs 100% dabiskas un biotehnoloģiski iegūtas izejvielas, kā arī konservēšanas sistēma neietvers dabiskas kosmētikas izstrādē ietvertos tradicionālos konservantus, kas saskaņā ar zinātniski publicētiem datiem tiek definēti kā ādu kairinoši.

Projekta īstenošana uzsākta 2024. gada 1. aprīlī un to plānots pabeigt 2025. gada 30. septembrī. Pētniecības projekta kopējā atbalsta finansējuma provizoriskais apmērs ir 34 670 EUR.

Periodā no 01.04.2024. līdz 30.06.2024. projekta ietvaros izvēlētas aktīvās un bāzes vielas, veikta konservantu atlase un izvēlēšanās. Pārbaudīta savstarpējā vielu savietojamība - homogēna maisījuma/emulsijas izveidošanās, nosēdumu
neveidošanās u.tm.l. Visas eksperimentālajā procesā izstrādātās emulsiju bāzes tika testētas paaugstinātas temperatūras apstākļos, novērtējot emulsijas/ maisījuma pH, raksturīgās krāsas, smaržas, viskozitātes un homogenitātes izmaiņas.

Pētījums tiek īstenots FARMĀCIJAS, BIOMEDICĪNAS UN MEDICĪNAS TEHNOLĢIJU KOMPETENCES CENTRA projekta ietvaros. CFLA līguma Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/004, pētniecības projekta ID Nr.27.

 

Paveiktais pētniecības projektā „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde” laika posmā līdz 30.06.2024.

Periodā no 2024. gada 1. aprīļa līdz 2024. gada 30. jūnijam pētniecības projektā „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde”     

veikts darbs pie ražošanas tehnoloģijas izstrādes, sagatavoti psoriāzes skartas ādas ikdienas kopšanas produktu ražošanas protokoli, kā arī mērogota receptūra pēc saņemtajām ārstu rekomendācijām.

Pētījums tiek īstenots FARMĀCIJAS, BIOMEDICĪNAS UN MEDICĪNAS TEHNOLĢIJU KOMPETENCES CENTRA projekta ietvaros.  Projekta Nr.17, CFLA līguma Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/004

 

 

 

Paveiktais pētniecības projektā „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde” laika posmā līdz 31.03.2024.

 

Periodā no 2024. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. martam pētniecības projektā „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde”  turpinājām darbu pie zinātniskās publikācijas sagatavošanas un pie liela mēroga ražošanas nosacījumu izstrādes.

Projekta 10.aktivitāte ir pabeigta un sasniegts plānotais rezultāts - izstrādāta zinātniskā publikācija.

Pētījums tiek īstenots FARMĀCIJAS, BIOMEDICĪNAS UN MEDICĪNAS TEHNOLĢIJU KOMPETENCES CENTRA projekta ietvaros.

Projekta Nr.17, CFLA līguma Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/004

30.05.2024

 

Paveiktais pētniecības projektā „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde” laika posmā līdz 31.12.2023.

Projektā līdz 2023. gada 31. decembrim izveidotas vairākas aktīvo vielu, bāzes un  konservantu kombinācijas. Izstrādāti bāzes krēmi ar aktīvajām sastāvdaļām, kam veikti stabilitātes testi. Antimikrobiālo vielu kombinācijas un jaunas konservēšanas tehnoloģijas izstrādes aktivitāte ir pabeigta un sekmīgi ir iegūti vairāki dabisku krēmu varianti, ar 7 dažādiem emulgatoriem un antimikrobiālu vielu maisījumiem. Mazgāšanas līdzeklim – vairāki stabili varianti ar 5 dažādiem emulgatoriem un mazgājošām vielām.

Tika novērtēts aktīvo vielu pielietojums dažādām ādas kopšanas produktu bāzēm un sagatavota ziņojuma 1.daļa par kosmētikas vielu ietekmi uz psoriāzes, ekzēmas skartu ādu.

Projekta 5. aktivitātes ietvaros veikti konservantu efektivitātes testi, izvēlētas 2 dažādas un stabilas produktu sistēmas, kuras var mērogot. Uzsākta mērogošana.

Ir izstrādāts In-vivo pētījuma pieteikums, kas novērtē psoriāzes un atopisko dermatītu slimnieku reakciju uz aktīvo vielu koncentrācijām dažādos produktos.

Pārskata periodā notika aktīvs darbs pie krēma izstrādes un In-vivo pētījuma protokola veidošanas, kas tiks turpināts nākamajā pārskata periodā.

 

Pētījums tiek īstenots FARMĀCIJAS, BIOMEDICĪNAS UN MEDICĪNAS TEHNOLĢIJU KOMPETENCES CENTRA projekta ietvaros.

 Projekta Nr.17, CFLA līguma Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/004

SIA “Labrains” īsteno pētniecības projektu „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde”.

Pētniecības projekta „Ārstniecisko rekomendāciju izveide psoriāzes slimnieku ikdienas ādas kopšanai, ar dabiskas izcelsmes, kosmētikā iekapsulētām aktīvajām vielām, un tās ražošanas tehnoloģijas izstrāde” ietvaros paredzēts izstrādāt rekomendācijas divpakāpju ādas aizsardzības sistēmai. Šī projekta ietvaros tiks izstrādāts vismaz 1 (viens) kosmētikas produkts psoriāzes skartas ādas ikdienas kopšanai, kas veidos noturīgu aizsargkārtu ādas dabiskā līdzsvara atjaunošanai un aizsargās to no ārējiem stresoriem. Produktu sistēma sastāvēs vismaz no diviem dabiskas izcelsmes kosmētikas produktiem: ādu atjaunojoša ikdienas krēma; attīrīšanas līdzekļa. Produkts, kas tiks izstrādāts pētniecības projekta rezultātā, būs dabisks ar inovatīvu aktīvo vielu iestrādes sistēmu un ietvers biotehnoloģiski iegūtas izejvielas, konservēšanas sistēma nesaturēs tradicionālos konservantus, kas var būt ļoti kairinoši psoriāzes slimniekiem, tai skaitā, benzilspirtu, nātrija benzoātu, kālija sorbātu, benzoskābi, salicilskābi, dehidroetiķskābi, etilspirtu, pentilēnglikolu (1,5-pentāndiols), propilēnglikolu (1,2 - propāndiols) u.c.

Projekta īstenošanas periods: 01.04.2023. – 31.03.2026.

Pētniecības projekta kopējās attiecināmās izmaksas plānotas 80 530,00 eiro, tai skaitā Eiropas Savienības Fondu līdzfinansējums 60 224,00 eiro.

Pētījums tiek īstenots FARMĀCIJAS, BIOMEDICĪNAS UN MEDICĪNAS TEHNOLĢIJU KOMPETENCES CENTRA projekta ietvaros.

Projekta Nr.17, CFLA līguma Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/004

Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas.

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 09.02.2022.

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 08.12.2021.

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 08.09.2021.

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 11.06.2021.

04.03.2021. Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 08.03.2021.

08.12.2020. Paveiktais "Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas" projektā laika posmā līdz 09.12.2020.

20.11.2020. Par pētniecības projektu "Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas".

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 09.02.2022.

09.02.2022.

Projekta ietvaros ir noslēdzies dermatoloģiskā testa pētījums dermatologa uzraudzībā ar sekmīgi sasniegtiem rezultātiem par produktu efektivitāti atopiskas, sausas sejas ādas kopšanā.

Ir veikta mērogošana un produkts tiek ieviests ražošanā.

Izstrādāta un iesniegta publicēšanai Dermatology Online Journal ( DOJ) viena publikācija. Turpinās darbs pie pētnieciskā ziņojuma un publikācijas izstrādes.

Projekts tiek īstenots “Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība"  specifiskā atbalsta mērķa 1.2.1. „Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1.pasākuma „Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros".

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 08.12.2021.

08.12.2021

Projekta ietvaros ir sagatavoti divpakāpju aizsardzības produktu paraugi testēšanai un ir uzsākts dermatoloģiskā testa pētījums ar mērķi novērtēt produktu efektivitāti atopiskas, sausas sejas ādas kopšanā. Testēšana noris sertificēta dermatologa uzraudzībā.

Turpinās darbs pie pētnieciskā ziņojuma izstrādes.

Projekts tiek īstenots “Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība"  specifiskā atbalsta mērķa 1.2.1. „Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1.pasākuma „Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros".

 

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 08.09.2021.

08.09.2021

Tuvojoties projekta 2. starpposma nobeigumam, ir izvēlētas aktīvās vielas, iestrādātas kosmētikas emulsijās un veikta to stabilitātes novērtēšana laboratorijas apstākļos.

Ir pabeigts mikrobioloģisko parametru un izmantotās antimikrobiālās sistēmas efektivitātes novērtējums un noris darbs pie kritērijiem atbilstošu aromātu iestrādes receptūrā.

Ir uzsākts darbs pie bāzes receptūru mērogošanas un paraugu sagatavošanas iekšējai efektivitātes testēšanai.

Projekts tiek īstenots “Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība"  specifiskā atbalsta mērķa 1.2.1. „Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1.pasākuma „Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros".

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 11.06.2021.

11.06.2021

Uzsākot projekta 2. starpposmu, tika veikta un noslēgta konservantu izpēte, stabilitāte un izvēlēti gala konservanti, ar kuriem vēl turpinās darbība pie konservantu mikrobioloģijas efektivitātes testēšanas.

Papildus darbs turpinās pie aktīvo vielu atbilstības meklēšanas un to īpašību izzināšanas, lai tās sekmīgi veidotu stabilus maisījums ar esošo stabilo izgatavoto krēma bāzi.

Ir izstrādāts pirmās pakāpes ādas attīrīšanas eļļas pieniņš, kas ir dermatoloģiski testēts un apstiprināts kā hipoalerģisks līdzeklis. Šis ādu saudzīgi attīrošais līdzeklis, kas ir piemērots atopiskā dermatīta ādām - Oil to milk, tiek mērogots un nodots ražošanai.

Projekts tiek īstenots “Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība"  specifiskā atbalsta mērķa 1.2.1. „Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1.pasākuma „Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros".

Paveiktais „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” projektā laika posmā līdz 04.03.2021

04.03.2021

Projekta 1. starpposma ietvaros ir uzsākta prakstiskā darbība laboratorijas apstākļos, kurā esam veikuši dabiskās izcelsmes konservantu un to savstarpējās kombinācijās izvērtēšanu, novērtējuši to stabilitāti, kā arī ietekmi uz ādas aizsargslāni.

Izvēloties konservantus un to kombinācijas, tika novērtēti arī tādi konservanti, kas ir iegūti fermentācijas procesā un to dažādās īpašības un pH vērtības atbilst mūsu prasībām, ņemot vērā sejas pH, lai tas atbilstu, arī kopšanas produktu bāzēs - eļļās, krēmos, gelos un mazgāšanas līdzekļos.

Ir uzsākta gan teroētiskās informācijas, gan praktiskās informācijas, kas iegūta no jau veiktās darbības laboratorijas vidē, apkopošana, lai izveidotu receptūras nepieciešamajām kopšanas produkta bāzēm un mazgāšanas līdzekļiem, izmantojot jaunās un jau pārbaudītās biotehnoloģijas.

Projekts tiek īstenots “Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība"  specifiskā atbalsta mērķa 1.2.1. „Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1.pasākuma „Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros".

Paveiktais "Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas" projektā laika posmā līdz 09.12.2020.

08.12.2020.

Projekta 1. aktivitātes ietvaros ir uzsākta teorētiskā dabiskās izcelsmes, jaunākās paaudzes konservantu un to savstarpējās kombinācijās izvērtēšana. Konservantu un to kombināciju kairinošā ietekme uz ādas aizsargslāni tiek lēsta kā minimāla, pateicoties to piemērotībai līdzsvarot adas mikrobiotu, un spēcināt tās dabisko barjeras aizsargfunkciju. 

Izvēloties konservantu kombinācijas, tiek novērtets to iespējamības pielietojums dažādām sejas kopšanas produktu bāzēm - eļļām, krēmiem, geliem un mazgāšanas līdzekļiem, ņemot verā produktu pH, vielu polaritāti un hidrofīlās vai lipofīlās dispersiju īpašības. 

Ir uzsākta informācijas apkopošana par nepieciešamo vielu iegādi bāzes krēmu un mazgāšanas līdzekļu izstrādei, lai teoretiskos pieņēmumus pārbaudītu laboratorijas izstrādes testos.

Projekts tiek īstenots "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 1.2.1. "Palielināt privatā sektora investīcijas P&A" 1.2.11.pasākuma "Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros."

Šobrīd tiek īstenots pētniecības projekts "Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas".

20.11.2020.

Pētniecības projekta „Augstas kvalitātes dabiskas izcelsmes kosmētikas produktu izstrāde dermatīta skartai ādai, pielietojot inovatīvas konservēšanas sistēmas” ietvaros paredzēts izstrādāt ādas attīrīšanas un mitrināšanas produktu sistēmu, kas sastāvētu no vismaz diviem dabiskas izcelsmes produktiem: kopjoša ikdienas krēma; eļļas un/vai micelārā ūdens. Produktos, kas tiks izstrādāti pētniecības projekta rezultātā, konservēšanas sistēma neietvers ķīmiskas sastāvdaļas, kas var būt ādai kairinošas, tai skaitā dabiskās izcelsmes, benzilspirtu, nātrija benzoātu, kālija sorbātu, benzoskābi, salicilskābi, dehidroetiķskābi, etilspirtu, pentilēnglikolu (1,5-pentāndiols), propilēnglikolu (1,2 - propāndiols) u.c.

Projekta Nr: 1.2.1.1/18/A/007

Pētniecības projekta īstenošanas ilgums: 16 mēneši

Projekta īstenošanas vieta: LABRAINS SIA, Maskavas iela 127, Rīga, LV-1003

Projekta kopējais finansējums: 115 228,72 EUR (ERAF finansējums 87 538,56 EUR)

Projekts tiek īstenots “Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība"  specifiskā atbalsta mērķa 1.2.1. „Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1.pasākuma „Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros".