Pāriet uz saturu

Grozs

Jūsu grozs ir tukšs

Raksts: Mikrobiomas balanss – kas tas ir? Kāpēc tam ir tik liela nozīme?

Mikrobiomas balanss – kas tas ir? Kāpēc tam ir tik liela nozīme?

Mikrobiomas balanss – kas tas ir? Kāpēc tam ir tik liela nozīme?

Mums katram ir unikāls ādas mikrobioms, kuram ir milzīga nozīme ādas imūnajos procesos. Jo daudzveidīgāka un bagātāka ir mikrobioma – baktērijas, sēnītes un vīrusi, kas dzīvo uz ādas virsmas, jo veselīgāka tā ir. Dažādu ādas problēmu cēlonis ir nevis mikroorganismi, bet to daudzveidības – “slikto” un “lietderīgo” baktēriju disbalanss. Turklāt liela nozīme ādas veselībā ir arī zarnu mikrobiomam.

Disbalanss rodas, kad ādas mikrobioms novājinās un vairs nespēj cīnīties ar “sliktām” baktērijām. Tas var notikt, ja esam pakļauti dažādu iekšējo un ārējo stresa faktoru ietekmei.

Ādas mikrobiomu var negatīvi ietekmēt:

  • pārlieku ādas mazgāšana;
  • sārmainu ziepju ar augstu pH (virs 7) lietošana;
  • ilglaicīga antibakteriālo ziepju un dezinficējoši līdzekļu* izmantošana;
  • agresīvas ķīmiskas vielas kosmētikā un sadzīves tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļos.

*Sākoties pandēmijai, esam sākuši daudz lietot roku dezinficējošus līdzekļus. Diemžēl tie noārda ādas lipīdu barjeru un nogalina visas baktērijas – gan labās, gan sliktās, kas var izraisīt dažādas infekcijas. Turklāt tas var bojāt ne tikai roku ādu, bet arī nagus. Cilvēks var iedzīvoties, piemēram, hroniskā ekzēmā, ko grūti izārstēt.

Iesakām biežai roku mazgāšanai lietot LABRAINS sejas ādas attīrīšanas gelu ar sapropeli kā alternatīvu ziepēm. Gels ātri neitralizē ādas pH līmeni un stiprina tās mikrobiomu.

Savukārt tiem, kam patīk sejas ādu noskalot ar ūdeni, pēc katras mazgāšanās, lai ādā atjaunotu pH līmeni un uzlabotu tās aizsargbarjeru, iesakām LABRAINS micelāro ūdeni.

 

Neveselīgs uzturs – mikrobiotikas ienaidnieks

Ādas izskatu un veselību lielā mērā nosaka arī mūsu zarnu mikrobioma stāvoklis. Tāpēc liela nozīme ir arī uzturam, ko lietojam, tai skaitā medikamentiem. Piemēram, antibiotikas, kuņģa skābi samazinošie preparāti, ko lieto atviļņu slimību ārstēšanai, holesterīnu samazinošie medikamenti un statīni, ar ko ārstē kardioloģiskas kaites, grauj mikrobiomas līdzsvaru.

Labā ziņa – zarnu mikroflora ir spējīga pielāgoties un mainīties. Vienā nedēļā līdz pat 20 %  zarnu mikroflora spēj pilnībā nomainīties. Piemēram, ja mainīsi savu diētu, kurā imunitātei nelabvēlīgi augsts cukura līmenis, daudz slikto tauku, salikto ogļhidrātu, tas pasliktinās zarnu mikrofloras stāvokli un pazeminās imunitāti.  Tiklīdz uzturā iekļausi vairāk šķiedrvielu, pilngraudu, skābpiena, fermentētus produktus, probiotiskās vielas, arī zarnas spēs funkcionēt normālāk.  Tāpēc īpaši par savu dzīvessveidu un uzturu iesakām padomāt tiem, kuriem ir sausas un jutīgas ādas, kurām ir dažādas ādas alerģijas, atopiskais dermatīts, rozācija un citas ādas slimības. Piemēram, rozācijai nepatīk tomāti, vīns, dzērveņu sula, asi ēdieni, karsēšanās pirtī.   

Ievērojot veselīgu dzīvesveidu – būt fiziski aktīviem, vairāk laika pavadot svaigā gaisā, pie dabas, izvēloties piemērotu uzturu un arī kosmētiku, kas ne kaitē ādai – neizprovocē iekaisumus, aizsargā no ikdienas steigas izraisītā stresu, ārējās vides piesārņojuma un citiem kairinājumiem, āda būs skaista, vesela un starojoša.

Read more

Kaitīgas vielas kosmētikas produktos – kā atpazīt?

Kaitīgas vielas kosmētikas produktos – kā atpazīt?

Mūsdienās aizvien biežāk sastopami cilvēki, kuri sirgst ar alerģiju, kontaktdermatītu un citām saslimšanām. Vairums pat nenojauš, ka to var izraisīt ikdienā lietotā kosmētika. Lai arī kosmētikas...

Lasīt vairāk
Soļi, kurus būtu vērts ievērot, lai iegūtu vislabākos rezultātus!

Soļi, kurus būtu vērts ievērot, lai iegūtu vislabākos rezultātus!

“Mēs aicinām nepaļauties uz skaistuma propagandu, kas liek domāt, ka vakarā uzliekot krēmu uz sejas no rīta jūs pamodīsieties vairākus gadus jaunāka! Tas diemžēl pat pēc loģikas nav iespējams. Kosm...

Lasīt vairāk