Pāriet uz saturu

Grozs

Jūsu grozs ir tukšs

Raksts: Odu kodumi

Odu kodumi

Odu kodumi

Ir ļoti svarīgi rūpīgi un saudzīgi kopt ādu – ir jāizvairās no kosmētikas un attīrošajiem līdzekļiem, kas satur sintezētas ķīmiskās vielas, jo to kairinošā iedarbība ne vienmēr ir tieši novērojama, šīs vielas var pastiprināt alerģiskas reakcijas nākotnē, būt ar akumulatīvu efektu (nelabvēlīgas izpausmes var rasties tikai pie organismā uzkrāta noteikta vielu daudzuma), noārdīt ādas aizsargbarjeru vai ilgtermiņā veicināt iekaisuma procesus. Protams, nav universāla produkta, kas būtu piemērots visiem ādas tipiem un ikvienā sezonā, tomēr, atrodot sev piemērotu 100% dabisku kosmētisku līdzekli, šāda veida ilgtermiņa riski daudzkārt samazinās. Āda ir jāattīra ar saudzīgiem līdzekļiem jeb visa veida dabiskajiem attīrītājiem – eļļām, pieniņiem, gēliem un micelāro ūdeni, un jāskata, lai tie nesatur sulfātus (visas vielas, kuru nosaukumā var atrast dažādi atvasinātu “sulfate” – piemēram, sodium lauryl sulfate, sodium coco sulfate utml.). Sulfāti ir tie, kas samazina ādas aizsargbarjeru un kairina to, veidojot mikroplaisas, tādējādi ādu padarot uzņēmīgāku pret dažādiem vides kairinātājiem, uz kuriem veselas ādas reakcijas izpausmes nebūtu tik intensīvas, piemēram, nieze pēc oda koduma nebūs pārāk nepanesama vai ilgstoša, kā arī apsārtums- tik izteikts un noturīgs.

Ir jāiegaumē, ka tolerantu ādu vislabāk ir veidot tajā sezonā, kad kairinātāji nav tik spēcīgi un dažādi simptomi nav pārāk izteikti, jo akūtā periodā vislielākā vēlme ir ātri novērst nelabvēlīgo ādas reakciju, lai mazinātu niezi, pūtītes, sausos plankumus utml., tomēr ātrie un efektīvie līdzekļi darbojas pretēji, proti, tie nedz stiprina ādas aizsargbarjeru, nedz mazina ķīmisko piesārņojumu organismā, bet gan konkrēti iedarbojas uz atbilstošajiem receptoriem, mazinot organisma dabisko aizsargreakciju kopumā. Lai novērstu šādu līdzekļu nepieciešamību, āda ir jāmitrina ar 100% dabiskiem produktiem (links uz blogu par nevēlamajām vielām kosmētikā jeb preambula, ko LABRAINS kosmētika nesatur- Labrains | Ziņas&Blogs) - pieniņiem, balzamiem, krēmiem, jo tas nodrošina ādas veselību kopumā un tās spēju veikt savas aizsargfunkcijas, kā arī noteikti ir jāatceras par saules aizsargkrēmiem (links uz blogu ar SPF filtriem- Labrains | Ziņas&Blogs), kuru sastāvā ir 100% tikai fizikālie filtri, proti, Ti02 un/vai ZnO. Patiesi koptai ādai niezes simptomi un ar to saistītie iespējamie ādas bojājumi izpaudīsies mazāk. Niezošo vietu nedrīkst kasīt, lai ādas aizsargslāni neplēstu vēl vairāk un neradītu lielākus bojājumus, kuru novēršanai būs nepieciešamas dažādas pretiekaisuma vielas, kuras tikai pastiprinās niezi- āda sākotnēji ir jānomierina. LABRAINS rekomendē uz niezošās vietas uzklāt Oil-to-milk un nenoskalot, tā sastāvā iekļautās taukskābes ar keramīdu slāni atjaunošo iedarbību ne tikai atjauno ādu, bet arī mazina berzi pie kasīšanās, tādejādi mazinot iespēju būtiski uzplēst to.

LABRAINS niezes mazināšanai ir testējis dažādus pretniezes preparātus, bet jāpiezīmē, ka ļoti daudzu preperātu sastāvā ir mākslīgi sintezētas vielas, kuras tiek lietotas kā konservanti, šķīdinātāji, turpretim dabiskajos līdzekļos ir alkohols, ēteriskās eļļas, kuras nestiprina jutīgas ādas aizsargbarjeru. Daudzi izmēģinājumi ir veikti izmantojot ledu, piparmētru tēju, citronūdeni, kas patīkami novērš tūlītēju niezi (it sevišķi sasaldēti piparmētru, citronu tējas kubiņi), tomēr tiem kuriem ir alerģiska reakcija, nieze nepāriet 4 stundu laikā un sakostā vieta turpina īdēt pat vairākas dienas, šie paņēmieni var nesniegt vēlamo rezultātu. LABRAINS testa grupā ir novērots, ka LABRAINS micelārais ūdens, kas pateicoties cukurbiešu cukuram – betaīnam, kas darbojas kā ādas mitrinātājs, ir prebiotiķis labvēlīgajām baktērijām, Lactobacillus ferment dēļ - pēc koduma uzklāts uz ādas ar vates plāksnīti, stundas laikā veiksmīgi mazina apsārtumu, tūsku un niezi, un diennakts laikā nostabilizē ādas aizsargfunkciju, neļaujot tai pārlieku reaģēt uz kairinātāju, proti, neveidojoties ilglaicīgam alerģiskam iekaisumam. Lai gan jāpiezīmē, ka viens no jaunākajiem LABRAINS testa grupas dalībniekiem – puisēns 6 gadu vecumā, noteica, ka vislabāk pret niezi palīdz mīlestība!

LABRAINS brīdina: “Kad ādas aizsargfunkcija ir traucēta, bojātā vieta kļūst par atvērtām durvīm dažādiem stresoriem un patogēniem, kuri veicina infekciju. Ja tā ir sākusies un ir novērojami nopietni ādas bojājumi, tad pēc palīdzības jāvēršas pie speciālista. Tāpat visos gadījumos, kad nieze nepāriet pāris dienu laikā, izmantojot pretniezes vai pretalerģijas līdzekļus un palielinās temperatūra vai sākas ādas iekaisums, nekavējoties jādodas pie ārsta.”

LABRAINS speciālisti piedāvā izvērtēt jūsu pretniezes līdzekļu sastāvu bez maksas, nosūtot to uz LABRAINS info e-pastu, whatsapp, sms. Noteiksim tajā kairinošu, mākslīgi sintezētu, endokrīno sistēmu ietekmējošu vai pat kancerogēnu vielu klātbūtni – atceramies, ka dermatoloģiskie testi uz ādas lietojamiem produktiem nenovērtē onkoloģijas vai citu smagu saslimšanu iespējamību. Ietekmi uz šādu slimību veidošanos pārsvarā novēro klīniski tikai pēc gadu dekādēm.

Lai piedzīvojumiem bagāta un droša jums šī vasara!

Read more

Soļi, kurus būtu vērts ievērot, lai iegūtu vislabākos rezultātus!

Soļi, kurus būtu vērts ievērot, lai iegūtu vislabākos rezultātus!

“Mēs aicinām nepaļauties uz skaistuma propagandu, kas liek domāt, ka vakarā uzliekot krēmu uz sejas no rīta jūs pamodīsieties vairākus gadus jaunāka! Tas diemžēl pat pēc loģikas nav iespējams. Kosm...

Lasīt vairāk
Ko pārmērīga sauļošanās nodara tavai ādai?

Ko pārmērīga sauļošanās nodara tavai ādai?

Lai kā mums patiktu saulīte, pārmērīga saules iedarbība ir būtisks faktors, kas izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos jeb tā saukto fotonovecošanos. UV starojums izraisa līdz pat 80 % priekšlai...

Lasīt vairāk