Pāriet uz saturu

Grozs

Jūsu grozs ir tukšs

Raksts: Kas ir rozācija?

Kas ir rozācija?

Kas ir rozācija?

Šajā bloga ierakstā apskatīsim aktuālo informāciju par rozāciju:

KAS IR ROZĀCIJA?

KĀ IZSKATĀS ROZĀCIJA?

KĀ KOPT ROZĀCIJAS SKARTU - APSĀRTUŠU SEJAS ĀDU?

ZIEMEĻU MITRĀJU DABAS VELTES ROZĀCIJAS MAZINĀŠANAI

KAS IZRAISA ROZĀCIJU?

KĀ ĀRSTĒT ROZĀCIJU?

 

 

KAS IR ROZĀCIJA?  

Pareiza dabiskās kosmētikas izvēle ir svarīga - arī apsārtusi sejas āda var izskatīties daudz labāk!

Rozācija ir slimība, kuru nosaka gan iedzimtība, gan ārējie apstākļi. Tā visbiežāk izpaužas kā apsārtusi, pat sarkana sejas āda. Mēdz teikt arī – kuperoza sejas āda, jo apsārtumu rada paplašināti, tuvu ādas virskārtai novietoti asinsvadi. Bet ne vienmēr kuperoza sejas āda nozīmē, ka sākusies rozācija. 

Pēdējo gadu pētījumi apliecina, ka tiem rozācijas pacientiem, kuri pēc ārstnieciskajām lāzerterapijas procedūrām lieto dabiskus sejas ādas kopšanas līdzekļus, uzlabojumi ir  par  36%, bet tiem, kuri lieto mākslīgi sintezētos, tikai par 12 %. Tāpēc apsārtušas, sarkanas sejas ādas kopšanai vajadzētu izvēlēties tikai dabisko kosmētiku. 

 

Dabiskā kosmētika ir ļoti efektīva rozācijas simptomu mazināšanai!

LABRAINS dabisko kosmētikas līdzekļu sērija REDRESS ar Ziemeļu mitrāju augu aktīvajām vielām ir īpaši izstrādāta, lai palīdzētu atjaunot un uzlabot rozācijas skartās zonas, ko raksturo sausa, apsārtusi, kuperoza, sarkana sejas āda, akne, kā arī sejas ādas novecošanās pazīmes.

KĀ IZSKATĀS ROZĀCIJA?

Rozācija ir hronisks ādas iekaisums, kas visbiežāk izskatās izpaužas kā apsārtums uz vaigiem, pieres un zoda. Ja rozācija laikus tiek atklāta un ārstēta un, ja tiek lietota piemērota dabiskā kosmētika, ādas stāvoklis uzlabojas. Ja iepriekš minētās darbības netiek veiktas, kuperozas ādas apsārtums kļūst pastāvīgs un sejas ādas stāvoklis kopumā pasliktinās. To, vai sejas apsārtums, pat sarkana sejas āda, ir rozācijas izpausme, precīzi var pateikt tikai dermatologs.

Rozācija var izpausties dažādi. Vienojošais – sarkana āda kādā sejas zonā.

Rozācijai var būt arī citi simptomi: 

 • akne;
 • izsitumi; 
 • plēkšņaina, grubuļaina āda; 
 • acu sausums un apsārtums, jutīgums, pietūkuši, iekaisuši acu plakstiņi.

ROZĀCIJAI IR VAIRĀKAS FORMAS:

 • Visizplatītākais rozācijas veids (aptuveni 80%) – uz sejas redzami paplašināti asinsvadi, ir apsārtusi jeb kuperoza sejas āda. Tā ir eritematoteleangiektātiskā rozācijas forma
 • Ja sejas āda ir ne tikai apsārtusi, bet redzami arī gan sārti, gan balti izsitumi, kam var pievienoties pietūkums, tā ir papulo-pustulārā rozācijas forma.
 • Ja vienlaikus ar sarkanu jeb kuperozu sejas ādu ir izteikts acu apsārtums, dedzināšana, kairinājums, acu asarošana, varbūt arī plakstiņu tūska un redzami paplašināti asinsvadi acu baltumos – tā ir okulārās rozācijas forma. To biežāk novēro sievietēm.
 • Ja vienlaikus ar sarkanas sejas ādas veidošanos palielinās ādas tauku dziedzeri, āda sabiezē, tās virsma kļūst raupja un nelīdzena, tā ir fimatozā rozācija. 99% gadījumos to novēro vīriešiem un uz deguna. Tad deguns izteikti palielinās.

Rozācija skar 5 - 20 % pasaules iedzīvotāju. Divām biežāk sastopamajām slimības formām vienojošais ir apsārtums sejas centrālajā daļā, tam var pievienoties iekaisīgie izsitumi, akne. 

Lielākoties rozācijas simptomi parādās pēc 30 gadu vecuma, bet slimība var sākties arī agrāk. Pēdējo gadu pētījumi rāda, ka vienlīdz bieži slimo gan sievietes, gan vīrieši. Un visi vēlas zināt, kā tikt vaļā no sarkanas sejas ādas. 

Ar šī testa palīdzību noskaidro, vai apsārtusi, sarkana, kuperoza sejas āda norāda uz to, ka var būt sākusies rozācija. 

Lai precīzi noteiktu rozācijas diagnozi, dermatologi izmanto dažādas tehnoloģijas. Jaunākās paaudzes iekārta ādas stāvokļa izpētei ir VISIA SKY. Tā sniedz pilnīgu novērtējumu par ādas tekstūru, porām, mīmikas krunciņām un grumbām, pigmentācijas plankumiem, ādas apsārtumu un nosaka ādas tipu, kas ir svarīgi, izvēloties dabiskos sejas kopšanas līdzekļus.  

KĀ KOPT ROZĀCIJAS SKARTU - APSĀRTUŠU SEJAS ĀDU? 

Ja ir apsārtusi, sarkana, kuperoza sejas āda, vislabāk to var nomierināt dabiskā kosmētika, kas īpaši paredzēta rozācijas simptomu mazināšanai. Rozāciju saasina nepareiza sejas ādas kopšana – abrazīvas procedūras, skrubji un nepiemērota, mākslīgi sintezēta kosmētika. 

Ja sejas āda visu laiku tiek kairināta, tā cieš no sekām, ko rada:

 • paplašināti asinsvadi – kuperoza sejas āda;
 • tūska;
 • pumpas;
 • akne;
 • plēkšņošanās. 

Iepriekš minēto iemeslu dēļ, ādai pāragri var parādītienovecošanās pazīmes.

6 svarīgi principi  rozācijas skartas ādas kopšanai

 1. Maiga sejas ādas attīrīšana. Sejas āda ir noteikti jāattīra no rīta un vakarā. Tīrīšana nepieciešama ne tikai, lai noņemtu netīrumus, bet arī, lai mazinātu nelabvēlīgo mikroorganismu daudzumu uz ādas. Vakarā seju vajadzētu tīrīt ar vismaz diviem dabiskās kosmētikas līdzekļiem. Iesakām izmantot LABRAINS gēlu, pieniņu vai dabiskas izcelsmes putas, pēc tam LABRAINS micelāro ūdeni. Gēls labi noņem taukus un netīrumus. Noteikti jāizvēlas attīrošie līdzekļi bez ziepēm un spirta, tie nedrīkst saturēt abrazīvas daļiņas. Ja attīrošais līdzeklis lietojams kopā ar ūdeni, ādas tīrīšana jāveic ar maigām apļveida kustībām, neberžot ādu. Tad ādu maigi nosusina ar dvielīti. Šajā brīdī nepieciešams līdzsvarot ādas sausās daļiņas, stabilizēt ādas pH līdzsvaru, ko var palīdzēt izdarīt LABRAINS micerālais ūdens. No rīta sejas attīrīšanai izmantot tikai micelāro ūdeni, lai mazinātu mikroorganismu daudzumu, kas pa nakti radies uzkrājušies uz ādas. 
 2. Sejas ādas mitrināšana. Svarīgākais aspekts ir dabiskās kosmētikas mitrinošā līdzekļa konsistence – produktam jābūt vieglam, bet vienlaikus pietiekami sedzošam, jo tam jāatjauno un jāuztur vesela ādas aizsargbarjera, kas rozācijas dēļ ir bojāta. Citādi jebkura viela no ārējās vides var iekļūt ādas dziļākajos slāņos un to sakairināt to. Lai mitrinošais sejas krēms nodrošinātu pretiekaisuma efektu, tam pašam dziļi jāiekļūst ādā. Vispirms uz attīrītas ādas jāuzklāj LABRAINS serumu, kura  aktīvās vielas  spēj  nokļūt dermas dziļākajos slāņos un līdzdarboties procesos, kas nosaka ādas veselību. Aukstākā laikā ieteicams lietot gan serumu, gan pēc tam – LABRAINS rozācijai paredzēto sejas krēmu jeb krēmu pret rozāciju. Nav iespējams visu, kas nepieciešams rozācijas skartas ādas kopšanai, iekļaut vienā dabiskas kosmētikas līdzeklī. Periodus, kad vajadzētu lietot gan serumu, gan krēmu, vajadzētu sajust, pavērojot, kāds ir ādas stāvoklis, mainoties laika apstākļiem un dzīvesveidam.  
 3. Dabiskā pīlinga maska. Reizi divās nedēļās vēlams lietot LABRAINS pīlinga masku. Citādi tauku dziedzeru kanāli lēnām aizveras un dabiskās pretiekaisuma vielas, kas ir serumā un krēmā, netiek ādas dziļākajos slāņos. LABRAINS pīlinga maska ir maigāka nekā citas maskas, kas satur augu hidroksīdskābes. Rozācijas skartai ādai LABRAINS pīlings ir piemērots, jo nesatur ne tikai abrazīvas daļiņas, bet arī nevienu vielu, kas varētu kairināt ādu. Šo masku turot uz attīrītas sejas ādas vairāk nekā 10 minūtes, nav sajūtams nekas. Taču, pārbaudot ādu ar dermas mikroskopu, redzams, ka  tauku dziedzerīšu kanāli ir atvērušies.
 4. Precīzi piemeklēts ādas kopšanas produkts. Tā kā vienlaikus ar rozācijas simptomiem ādai var būt arī akne vai novecošanās pazīmes, sejas krēms ir jāizvēlas tāds, lai tas būtu piemērots gan rozācijas skartai ādai, gan arī ādas individuālajām vajadzībām. 
 5. Aizsarglīdzeklis pret saules UV starojumu. Tā kā nopietns sejas ādas kairinātājs ir saules UV  starojums, ejot saulē ir jālieto līdzeklis, kas aizsargā pret UVE un UVA starojumu. Tā  vēlamais aizsardzības indekss –30 SPF. Uz līdzekļa jābūt norādei, ka tas aizsargā arī no UVA stariem un šī aizsardzība ir vismaz 1/3 daļa no krēma vērtības. Piemēram, aizsargkrēmam ar SPF 30, UVA aizsardzībai jābūt vismaz 10. Rozācijas dēļ labāk izvēlēties aizsargkrēmus ar fizikālo filtru, kurš atstaro UV starojumu, to izkliedējot. Līdzekļi ar ķīmiskajiem filtriem rozācijas gadījumā nav vēlami, jo to sastāvā visbiežāk ir cinka un titāna oksīds, kas var radīt ādas kairinājumu. Vēl jāskatās, vai līdzekļa sastāvā nav silikona daļiņas, kas mehāniski aizsprosto poras. Tās var saasināt ādas iekaisumu.
 6. Dabiskā kosmētika bez smaržvielām. Rozācijas gadījumā piemērotākie ir vieglas konsistences dabiskās kosmētikas krēmi pret rozāciju bez smaržvielām. Krēmam pret rozāciju var būt pievienots dzeltens vai zaļš pigments, kas vizuāli maskē apsārtumu. Ja papildus tiek lietots dekoratīvās kosmētikas līdzeklis, kas maskē apsārtumu, svarīgi, lai tas ir uz ūdens bāzes veidots produkts, viegli klājas un nav ūdens noturīgs. Noturīgos tonējošos līdzekļus vakarā ir grūti notīrīt, bet mehāniska berze var saasināt iekaisumu. 

 

SEJAS KOPŠANAS PRODUKTU SASTĀVDAĻAS, KURAS VISBIEŽĀK SAASINA ROZĀCIJAS SIMPTOMUS:

 Izvēlies dabisko kosmētiku, kas nesatur kairinošas vielas!

ZIEMEĻU MITRĀJU DABAS VELTES ROZĀCIJAS MAZINĀŠANAI

Ziemeļu augi savas veģetācijas laikā tiek pakļauti lielam stresam, tāpēc to sastāvā ir ļoti daudz bioloģiski aktīvu vielu, kas tiem palīdz izdzīvot. Pētījumi liecina, ka vielas, kuras ir krēmā pret rozāciju, efektīvi palīdz uzlabot ādas stāvokli rozācijas un citu ādas problēmu gadījumā. 

Visu LABRAINS dabiskās kosmētikas līdzekļu sastāvā ir ziemeļu augi, kuri aug mitrājos, kādi Latvijā vēl joprojām ir saglabājušies neskarti. Protams, nepieciešams ne tikai pareizi izvēlēties augus, bet arī tos pareizi sakombinēt, iegūt no tiem vērtīgās sastāvdaļas, nodrošināt to maksimālu tīrību, ko piedāvā visi LABRAINS dabiskās kosmētikas līdzekļi rozācijas mazināšanai.     

                                                                                                 

LABRAINS dabiskās kosmētikas sastāvā ir no kadiķa ogām iegūtās aktīvās vielas. Tām piemīt antibakteriāla un pretiekaisuma iedarbība.

KAS IZRAISA ROZĀCIJU?

Iedzimtība nosaka, ka uz sejas tuvu ādas virsējam slānim parādās paplašinātu asinsvadu tīklojums, ko sauc par kuperozu sejas ādu. Apsārtumam pievienojas citas iekaisuma pazīmes. Tā notiek, jo imūnsistēma nestrādā gluži kā vajadzētu.

Pētījumi rāda, ka šī slimība tiek pārmantota 15-40 % gadījumu. Ja kādam no pirmās pakāpes radiniekiem ir rozācija un ap 30 gadu vecumu parādās sejas ādas apsārtums, noteikti vajadzētu doties pie dermatologa. Vienlaikus ieteicams sākt pievērst uzmanību sejas ādas kopšanai un savam dzīvesveidam. 

Rozāciju saasina ārējie un iekšējie faktori, kas pievienojas dzīves laikā:

 • pārlieks stress;
 • saules ultravioletais starojums;
 • nepiemēroti sejas kopšanas līdzekļi un procedūras;
 • pikanti, kairinoši, karsti ēdieni un dzērieni;
 • alkohols;
 • karstums, aukstums, vējš;
 • karsta pirts un vanna;
 • nepareizs baktēriju sastāvs zarnu traktā;
 • nepareiza neiroloģija.

No rozācijas cietusi arī princese Diāna, cieš Kamerona Diaza, Renē Zelvēgere un citas dīvas. Vēl nesen valdīja uzskats, ka tipisks rozācijas pacienta portrets ir: sieviete virs 30 gadu vecuma, ar gaišu ādas krāsu. Tomēr tas, ka biežāk palīdzību meklē sievietes, nenozīmē, ka vīrieši neslimo ar rozāciju. Arī sabiedrībā zināmi kungi princis Čārlzs, princis Harijs, Bils Klintons un citi ir ar izteiktiem rozācijas simptomiem.

KĀ ĀRSTĒT ROZĀCIJU?

Rozācijas saasinājuma brīžos jāvēršas pie ārsta un jācenšas mainīt dažus ikdienas ieradumus. Noteikti jāsāk lietot dabiskos sejas kosmētikas līdzekļus. Lai būtu vieglāk saprast, kas vēl bez nepiemērotas kosmētikas rada rozācijas saasinājumu, ieteicams rakstīt dienasgrāmatu.

Katru dienu vēlams pierakstīt:

 • cik spēcīgs ir ādas apsārtums; 
 • kādi bijuši laika apstākļi (saulains vai mākoņains, vai vējains, karsts vai auksts, gaisa mitrums); 
 • kādi ēdieni un dzērieni lietoti;
 • vai un kāda ir bijusi fiziskā slodze;
 • vai ir bijusi emocionāla spriedze;
 • vai sejas kopšanā izdevies ievērot visus ieteikumus;
 • kādi medikamenti lietoti, kādas procedūras bijušas.  

Saasinājuma periodos, veicot pierakstus aptuveni divu nedēļu garumā, parasti izdodas noteikt tos kairinošos faktorus, kuru ietekme ir visspēcīgākā.

Ko darīt, lai mazinātu rozācijas saasinājumu?

 • Dermatologi iesaka lāzerterapiju un atsevišķos gadījumos arī medikamentus iekaisuma mazināšanai. Ar lāzerprocedūrām uz kādu laiku  iespējams uzlabot mikrocirkulāro sistēmu, pēc  procedūrām mazinās sūdzības par rozācijas simptomiem, uzlabojas ādas izskats. Lai uzlabojumi saglabātos ilgtermiņā, pēc procedūras vēlams lietot dabisko kosmētiku. 
 • Jāmeklē metodes, kas mazina spriedzi. Mazināt patstāvīgu trauksmi palīdz psihoterapija.
 • Jāmaina ieradumi, kas saasina rozācijas simptomus.

 

Aptaujas liecina, ka rozācijas slimnieki paši uzskata, ka rozācijas saasinājumu viņiem izraisa:

 • saules UV starojums (81%), 
 • pārlieks stress (79%),  
 • pārlieka fiziska slodze, 
 • neatbilstoši sejas ādas kopšanas līdzekļi, 
 • karstums, vējš, aukstums, 
 • noteikti ēdieni, alkohols. 

ROZĀCIJAS DIĒTA - NO KURIEM PRODUKTIEM IZVAIRĪTIES?

                                                                                                                                

Rozācijas dēļ uzturā nav vēlams lietot neko karstu un asu, kā arī neko sarkanu: ķiršus, tomātus, dzērvenes, baklažānus u.c.

Jebkura mākslīgi sintezētas vielas klātbūtne kosmētikā, pie ādas vai uzturā var radīt rozācijas saasinājumu. Jebkurā pārkaršanas situācijā organisms mēģina sevi atdzesēt, kas fizioloģiski nozīmē, ka asinsvadi paplašinās. Ievērojot dažus vienkāršus principus, dzīves kvalitāte uzlabojas.

 

Read more

Jums mēdz būt sarkani vaigi vai sarkans deguns?

Jums mēdz būt sarkani vaigi vai sarkans deguns?

Jūtaties neērti, un tas traucē justies labi un komfortabli? Diemžēl tā ir diezgan bieža parādība daudziem cilvēkiem gan vieglākā, gan smagākā formā un to ietekmē daudzi faktori – lietotā pārtika...

Lasīt vairāk