Pāriet uz saturu

Grozs

Jūsu grozs ir tukšs

Raksts: Dermatīts: tā veidi, ārstēšana un kāpēc LABRAINS kosmētika ir jūsu labākā izvēle

Dermatīts: tā veidi, ārstēšana un kāpēc LABRAINS kosmētika ir jūsu labākā izvēle

 

Kas ir dermatīts?

Dermatīts ir vispārīgs termins, ar ko apzīmē ādas iekaisumu, kas izraisa ādas apsārtumu, niezi un pietūkumu. Tas var skart ikvienu, neatkarīgi no vecuma, un atšķiras pēc smaguma pakāpes - no vieglas līdz smagai. Dermatītu var izraisīt dažādi faktori, piemēram, alerģijas, ģenētika, vides apstākļi un stress.

Dermatīta veidi:

- Atopiskais dermatīts

Pazīstams arī kā ekzēma - šis dermatīta veids biežāk sākas bērnībā un var saglabāties līdz pieauguša cilvēka vecumam. To raksturo sausa, niezoša āda un izsitumi, parasti uz sejas, elkoņu un ceļu iekšpusē.

- Kontaktdermatīts

Rodas, ja āda nonāk tiešā saskarē ar kairinātāju vai alergēnu. Kontaktdermatītu iedala divos veidos:

  • Kairinošais kontaktdermatīts: izraisa saskare ar vielām, piemēram, ķīmiskām vielām vai mazgāšanas līdzekļiem.
  • Alerģiskais kontaktdermatīts: izraisa alergēni, piemēram, smaržvielas un kosmētika vai augi, piemēram, indes efeja.

- Seborejiskais dermatīts

Seborejiskais dermatīts jeb ādas iekaisums ir bieži sastopama hroniska ādas slimība, kuru pilnībā izārstēt nav iespējams. Bieži ietekmē taukainākās ķermeņa daļas, piemēram, galvas ādu, seju un krūtis. Izraisa zvīņainus plankumus, sarkanu ādu un noturīgas blaugznas. Lai arī tā nav dzīvību apdraudoša vai lipīga ādas slimība, kā arī komplikācijas ir reti sastopamas, tā ievērojami ietekmē pacienta dzīves kvalitāti un emocionālo labsajūtu.

- Periorālais dermatīts

Periorāls dermatīts tiešā tulkojumā nozīmē iekaisums apkārt mutei un to biežāk novēro sievietēm, krietni retāk vīriešiem. Tas izraisa izsitumus ap muti un dažreiz arī acīs. Līdz galam īsti nav skaidrs, kas tieši izraisa iekaisumu un izsitumus, taču ir novērots, ka to var izraisīt gan ādas kopšanas līdzekļi, dekoratīvā kosmētika, fluoru saturoša zobu pasta vai pat saules aizsargkrēms, kā arī bieži tas tiek saistīts ar lokālu steroīdu lietošanu.

 

Dermatīta ārstēšana ar LABRAINS kosmētiku

Dermatīta ārstēšana ietver iekaisuma mazināšanu, ādas mitrināšanu un izvairīšanos no kairinātājiem. LABRAINS – Clean Beauty Premium Skincare piedāvā virkni produktu, kas īpaši izstrādāti, lai apmierinātu dermatīta skartas ādas vajadzības.

Kāpēc dermatīta gadījumā izvēlēties LABRAINS?

LABRAINS – Clean Beauty Premium Skincare ir ādas kopšanas zīmols no Ziemeļeiropas, Latvijas, kas paredzēts visiem ādas tipiem, īpaši jutīgai un problemātiskai sejas ādai. LABRAINS produkti ir izstrādāti tajos neiekļaujot tradicionālos konservantus, mikroplastmasu, spirtu, šķīdinātājus un smaržu alergēnus. Produktu unikālās formulas aizsargā ādas mikrobiomu, uztur līdzsvarotu pH līmeni un atjauno ādas aizsargbarjeru.

Dabiskas sastāvdaļas

LABRAINS produkti nesatur tradicionālos konservantus, alkoholu, šķīdinātājus un smaržvielu alergēnus, padarot tos maigus un nekairinošus jutīgai ādai. Tas būtiski samazina alerģiju risku, kas ir ļoti svarīgi ādai ar tendenci uz dermatītu.

Mikrobioma aizsardzība

Mūsu produktu unikālās formulas stiprina ādas mikrobiomu, kas ir ļoti svarīgi veselīgas ādas uzturēšanai un iekaisuma mazināšanai. Līdzsvarots mikrobioms palīdz novērst dermatīta uzliesmojumus un saglabāt ādas noturību.

Sabalansēts pH līmenis

LABRAINS ādas kopšanas līdzekļi līdzsvaro ādas pH līmeni, palīdzot novērst dermatīta uzliesmojumus un saglabājot ādu aizsargātu un mitrinātu. Uzturēt pH līmeni līdzsvarā ir būtiski, lai novērstu kaitīgo baktēriju augšanu un uzturētu ādas dabiskos aizsardzības mehānismus.

Ādas barjeras atjaunošana

LABRAINS produktu sastāvdaļas iedarbojas, veicinot ādas atjaunošanos un stiprinot ādas aizsargbarjeru, samazinot kairinātāju iekļūšanu ādā. Tas palīdz uzturēt ādu mitrinātu un aizsargātu no vides agresoriem.

Ieteicamie LABRAINS produkti dermatīta skartai ādai

  1. Oil-To-Milk eļļas-pieniņa sejas attīrīšanas līdzeklis

Maigs attīrīšanas līdzeklis, kas saskarē ar ūdeni no eļļas pārvēršas pieniņā. Tas efektīvi noņem netīrumus, neatņemot ādai tās dabiskās eļļas. Lieliski piemērots ādai ar tendenci uz dermatītu – attīra ādu, saglabājot mitrumu.

  1. Dermatreat krēms

Atjaunojošs krēms jutīgai un kairinātai ādai – nomierina, mitrina un aizsargā sausu, kairinātu un alerģisku ādu. Tā īpašais sastāvs, ar zemāku pH līmeni un unikālu sastāvdaļu kombināciju, iekļūst dziļi epidermā, veicinot taukskābju līdzsvarošanos un uzlabojot imūnās reakcijas. Uztur nepieciešamo mitruma līmeni, palīdzot ādai dabiski un ātri atjaunoties. Dermatreat krēms efektīvi mazina sausumu, lobīšanos, blāvumu un citas kairinātas ādas pazīmes. Tas nostiprina ādas barjeru, ievērojami uzlabo izskatu, mazina apsārtumu un sausumu. Piemērots ādai ar samazinātu lipīdu slāni, ko izraisa pilsētvides piesārņojums, sadzīves ķīmija, paaugstināts stress vai ādas slimības, piemēram, dermatīts, rozācija un ekzēma. Regulāra lietošana palīdz atjaunot un izlīdzināt sejas ādas dabisko toni, elastību, kā arī veicina kolagēna sintēzi.

  1. Micelārais ūdens & toniks

LABRAINS Micelārais ūdens & Toniks ir lieliska izvēle maigai sejas attīrīšanai. Tas noņem kosmētiku, netīrumus un lieko eļļas kārtu, neizraisot kairinājumu. Tas ir īpaši noderīgi tiem, kam ir kontaktdermatīts un kuriem ir nepieciešams maigs, bet efektīvs sejas ādas attīrīšanas līdzeklis.

  1. Night Restoration Architect krēms

Šis bagātīgais krēms iedarbojas uz ādu visas nakts garumā, atjaunojot ādas aizsargbarjeru un mitruma līmeni. Tas ir ideāli piemērots ādai ar noslieci uz dermatītu, jo paātrina ādas atjaunošanās procesus.

Secinājums

Dermatīta skartu ādu var būt grūti kopt, taču situāciju var būtiski atvieglot, izvēloties pareizos ādas kopšanas līdzekļus. LABRAINS – Clean Beauty Premium Skincare piedāvā virkni maigu, efektīvu risinājumu, kas pielāgoti jutīgai un dermatīta skartai ādai. Aizsargājot mikrobiomu, uzturot līdzsvarotu pH līmeni un atjaunojot ādas aizsargbarjeru, LABRAINS palīdz iegūt veselīgu un nekairinātu ādu.

Zinātniskais pamatojums

Jaunākie pētījumi rāda, cik svarīgi ir saglabāt ādas aizsargbarjeru un mikrobioma līdzsvaru veselu, ārstējot dermatītu. Pētījumi liecina, ka līdzsvarots ādas mikrobioms un spēcīga ādas aizsargbarjera ir galvenie faktori, lai mazinātu iekaisumu un novērstu dermatīta uzliesmojumus.

  1. Lebwohl, M. G., et al. (2018). Barrier repair therapy in atopic dermatitis: The need for skincare products that support barrier function. Journal of the American Academy of Dermatology. https://doi.org/10.1016/j.jaad.2017.12.034
  2. Lio, P. A., et al. (2020). The importance of pH-balanced skincare products in maintaining skin health and preventing dermatitis flare-ups. Dermatitis Journal, 31(1), 1-10. https://doi.org/10.1097/DER.0000000000000584
  3. Glatz, M., et al. (2019). The relationship between the skin microbiome and inflammatory skin diseases: Benefits of microbiome-friendly skincare products. British Journal of Dermatology, 181(6), 1204-1211. https://doi.org/10.1111/bjd.17685
  4. Ahn, K., et al. (2018). Impact of environmental factors on skin barrier function and the development of dermatitis. Allergy, Asthma & Immunology Research, 10(1), 1-8. https://doi.org/10.4168/aair.2018.10.1.1

Read more

Saraksts ar drošiem saules aizsargkrēmiem pieaugušajiem cilvēkiem

Saraksts ar drošiem saules aizsargkrēmiem pieaugušajiem cilvēkiem

Palielinoties saules intensitātei, palielinās arī nepieciešamība pēc saules aizsargkrēma. Īpaši svarīgi tas ir tiem, kas vēlas samazināt ādas novecošanās pazīmes un/vai saskaras ar noteiktām ādas p...

Lasīt vairāk